منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Django برای مهاجرت به پایتون ۳ برنامه‌ریزی می‌کند

گروه توسعه‌دهندگان Django برنامه‌های اولیه‌اش را در خصوص چگونگی مهاجرتِ این فرم‌ورک مبتنی بر پایتون، به نسخه‌ی ۳ منتشر کرده است. برخی از کاربران پشتیبانی نکردن Django از نسخه ۳ پایتون را دلیل مهاجرت نکردن خود به این نسخه اعلام کرده‌اند. با همکاری تیم پایتون، آنها یک مهاجرت مرحله‌ای با استفاده از پایتون ۲.۶، به عنوان پل ارتباطی را انتخاب کرده‌اند.

\"\"

توسعه دهندگان تصمیم دارند ابتدا پشتیبانی از نسخه‌های ۲ پایتون را تا زمانی که حداقل نسخه مورد نیاز به ۲.۶ برسد، منسوخ کنند. نسخه ۲.۶ نقطه‌ی انتقال خواهد بود، با توجه به اینکه این نسخه به گونه‌ای طراحی شده است که پلی باشد به نسخه ۳ پایتون، زیرا که بسیاری از امکانات جدیدتر پایتون به این نسخه نیز پورت شده‌اند و شامل ابزارهایی برای مهاجرت به پایتون ۳ نیز هست.

نسخه‌ی بعدی Django 1.4 پشتیبانی از پایتون ۲.۴ را منسوخ می‌کند، و Django 1.5 پشتیبانی از پایتون ۲.۵. همچنین Django 1.5 پشتیبانی از پایتون ۳ را بصورت آزمایشی در خود خواهد داشت. به احتمال زیاد این نسخه از پایتون ۳.۳ پشتیبانی می‌کند، که در زمانی مشابه منتشر خواهد شد. بنابراین Django 1.5 نقطه شروع انتقال به پایتون ۳ خواهد بود.

اطلاعات بیشتری در خصوص این انتقال که خیلی‌ها منتظر آن بودند ارائه نشده است و توسعه‌دهندگان در حال تحقیق بیشتر در خصوص پیدا کردن میزان دقیق ناسازگاری‌های حاصل از پایتون ۳ هستند، اما مسیر کلی مشخص است. همانگونه که توسعه‌دهندگان django گفته‌اند: «پایتون ۳ آینده‌ی پایتون است، و برای پشتیبانی از آن ، پروژه‌ی Django برای سازگاری با پایتون تلاش کرده و می‌کند».برچسب ها : ,