منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Equiso Play یک کنسول متن‌باز بازی برای اندروید

نوشته شده توسط آیدین ثابتیان.

اکنون چندین کنسول بازی اندروید در بازار وجود دارد مثل OUYA و Mad Catz M.O.J.O. این سکوهای بازی ارزان‌قیمت‌تر از XBOX و پلی‌استیشن هستند. Equiso Play یک کنسول جدید بازی است که امسال وارد بازار خواهد شد.

Equiso_Play

اِکوئیزو پلی یک کنسول بازی متن‌باز ارزان‌قیمت است و برخلاف کنسول‌های دیگر که از کنترلر توکار استفاده می‌کننداین کنسول از گوشی شما به عنوان کنترلر (دستهٔ بازی) استفاده می‌کند. این یعنی اینکه می‌توانید از کنترل لمسیتشخیص حرکات و ژیروسکوپ گوشیتان استفاده کنید. اگر نگران وقفه و لَگ بین گوشی هوشمندتان و این کنسول هستیدسازندگان آن این مسئله را حل کرده‌اند. یک تراشهٔ وای‌فای ثانویه نیز به آن اضافه شده که امکان حرکت بلادرنگ را می‌دهد. گیمرهایی که نمی‌خواهند از گوشی‌های هوشمندشان به عنوان دستهٔ بازی استفاده کنند می‌توانند از هر دستهٔ یو‌اس‌بی یا بلوتوث استفاده کنند.

مشخصات فنی:

  • Android ۴.۴
  • ۲.۰ GHz ARM Cortex A۹ r-۴ CPU
  • ۸-core Mali ۴۵۰ GPU, clocked at ۶۰۰MHz
  • ۲ USB ports, micro-USB, micro-SD, Ethernet, HDMI ۴.۱, ۳.۵mm and optical audio-out ports
  • Bluetooth ۴.۰
  • ۸ GB flash storage
  • ۱ GB DDR۳ RAM ۳۲-bit channel
  • ۲ Chipsets ۸۰۲.۱۱n Wi-Fi

آنچه اکوئیزو پلی را از کنسول‌های دیگر متفاوت می‌کند این است که امکان هک کردن آن وجود دارد از سخت‌افزار آن گرفته تا سیستم عامل و نرم‌افزار! جدای از امکان بازی کردن با این کنسولامکانات بسیار بیشتری روی آن قرار دارد چون به Google Play وصل می‌شود. این یعنی می‌توانید برنامک‌های محبوبتان مثل فیس‌بوکیوتیوبنت‌فلیکس و کروم را رویش نصب کنید.

یک مدل قدرتمند اکوئیزو پلی نیز با امکانات مشابه مدل معمولی ولی با ۲ گیگابایت رم۱۶ گیگابایت فضای انبارش فلشوای‌فای ۸۰۲.۱۱acفن خنک‌کنندهٔ فعالو پشتیبانی پخش ویدئوی ۴K وجود دارد.

اکوئیزو پلی فراخوانی در سایت Kickstarter به راه انداخته است که هدفش رساندن سرمایه‌گذاری به ۲۵۰٫۰۰۰ دلار است و هم‌اکنون که ۳۷ روز به پایان فراخوان کمپین باقی است۱۴٫۱۷۲ دلار تا کنون جمع‌آوری شده.

اگر می‌خواهید از ساخت این گجت پشتیبانی کنید به صفحهٔ Kickstarter بروید. اگر سرمایه‌گذاری این پروژه تأمین شودقرار است خریدارانی که رویش سرمایه‌گذاری کرده‌اند آن را ژوئیهٔ امسال با قیمت ۸۹ دلار دریافت کنند.

منبع: http://thedroidguy.com

نوشته Equiso Play یک کنسول متن‌باز بازی برای اندروید اولین بار در لینوکس سیزن , آموزش گنو / لینوکس پدیدار شد.برچسب ها : , , ,