منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Faience آیکون های جدید برای Gnome 3

Faience سری آیکون های جدیدی است که برای Gnome 3 منتشر شده است. این آیکون ها کار شخصی است که در دنیای مجازی با نام Tiheum به دلیل آیکون های زیبای Faenza و همچنین پوسته ی GTK به نام Equinox معروف است. کار بر روی این مجموعه آیکون در حال انجام است و نخستین نسخه ی عمومی آن به تازگی منتشر شده است.

\"\"

 

فولدرهای این آیکون ها در سه رنگ منتشر شده است که در تصویر بالا مشخص است. البته کار بر روی این آیکون ها هنوز به پایان نرسیده است. در حال حاضر این آیکون ها برای بعضی نرم افزارها به عنوان پیش نیاز به خود Faenza نیازمند است.

این آیکون ها برای Gnome Shell طراحی شده اند پس استفاده از آن بر روی گنوم ۲ و یا یونیتی پیش نهاد نمی شود.

\"\"برای تکمیل بسته ی Faience کار بر روی یک پوسته ی Gnome Shell و یک پوسته ی GTK2 و همچنین GTK3 در دست انجام است که از این میان تنها پوسته ی Gnome Shell برای استفاده منتشر شده است. برای نصب این پوسته ابتدا باید مجموعه آیکون های Faenza را نصب کرد. برای نصب بر روی اوبونتو:

sudo apt-add-repository ppa:tiheum/equinox

sudo apt-get update

sudo apt-get install faenza-icon-theme

در آرچ لینوکس:

yaourt -S faenza-icon-theme

سپس باید آیکون های Faience را از اینجا دانلود و نصب کنیم. نصب آن به این صورت است که تمام فولدرهای درون آرشیو را به فولدر icons./~ انتقال می دهیم. می توانید از نرم افزار Gnome Tweak Tool برای انتخاب پوسته ی نصب شده استفاده کنید.

\"\"برای دانلود پوسته ی Gnome Shell هم اینجا را مشاهده کنید. برای نصب نیز باید محتویات آرشیو را به پوشه ی themes./~ انتقال دهیم و با نرم افزار Gnome Tweak Tool همانند آیکون آن را اعمال کنیم. البته برای کاربران آرچ لینوکس این بسته در مخزن AUR موجود است:

yaourt -S gnome-shell-theme-faience

منبعبرچسب ها : , , , ,