منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Geary 0.7.0 منتشر شد

نرم‌افزارهای زیادی برای مدیریت پیام‌های الکترونیکی در لینوکس وجود دارند که هر یک دارای ویژگی خاصی می‌باشند. یکی از این نرم‌افزارها Thunderbird نام دارد که توسط شرکت موزیلا عرضه‌شده است. این نرم‌افزار بعد از نسخه‌ی ۲۴ دیگر نسخه‌ی جدیدی را ارائه نمی‌کند و تنها به رفع ایراداتی جزیی می‌پردازد.

geary-new-mail

یکی دیگر از نرم‌افزارهایی که اخیراً و در سال‌های اخیر متولدشده است Geary نام دارد این نرم‌افزار از بدو ایجاد موردتوجه توزیع elementary قرار گرفت و به‌عنوان نرم‌افزار پیش‌فرض مدیریت پیام الکترونیکی استفاده قرار می‌گیرد. این برنامه از GTK 3 استفاده می‌کند و ظاهر بسیار هماهنگی با محیط گنوم و Pantheon داراست بااین‌حال استفاده از آن در محیط‌های دیگر همچون Cinnamon و KDE کمی بهتر از XFCE است. در XFCE پنجره‌ها به شکلی نازیبا نمایش داده می‌شوند:

t44zZ7f

در نسخه‌ی جدید پنجره‌ی Compose تغییرات زیادی را شامل شده و از پنجره‌ای جداگانه به یک پنجره‌ی توکار تبدیل‌شده است. در این نسخه پشتیبانی بهتر از امضای دیجیتال به عمل می‌آید.

نصب:

برای نصب جدیدتری نسخه‌ی این نرم‌افزار دستورات زیر را اجرا نمایید:

۱- اوبونتو:

$ sudo apt-get install valac libgirepository1.0-dev intltool cmake desktop-file-utils gnome-doc-utils libcanberra-dev libgee-0.8-dev libglib2.0-dev libgmime-2.6-dev libgtk-3-dev libsecret-1-dev libxml2-dev libnotify-dev libsqlite3-dev libunique-3.0-dev libwebkitgtk-3.0-dev libmessaging-menu-dev libunity-dev

$ wget download.gnome.org/sources/geary/0.7/geary-0.7.0.tar.xz
$ tar -xJvf geary-0.7.0.tar.xz
$ cd geary-0.7.0

$ ./configure
$ make
$ sudo make install

2- فدورا:

$ sudo yum install vala gobject-introspection-devel intltool cmake desktop-file-utils gnome-doc-utils libcanberra-devel libgee-devel glib2-devel gmime-devel gtk3-devel libnotify-devel sqlite-devel unique3-devel webkitgtk3-devel libsecret-devel libxml2-devel vala-tools

$ wget download.gnome.org/sources/geary/0.7/geary-0.7.0.tar.xz
$ tar -xJvf geary-0.7.0.tar.xz
$ cd geary-0.7.0

$ ./configure
$ make
$ sudo make install

3- آرچ:

yaourt geary-git

 

4 دیدگاه برای این نوشته:

 1. کلمه:
  ۰۳ مرداد ۱۳۹۳ چرا گفتید «نصب میزکار»؟
 2. کلمه۲:
  ۰۳ مرداد ۱۳۹۳ پلاگین برای rtl داره؟
 3. احسان ترک:
  ۰۳ مرداد ۱۳۹۳ اصلاح شد.
 4. kalemeh:
  ۰۵ مرداد ۱۳۹۳ ?What about RTL? Isn’t it supported

ارسال نظر سریعبرچسب ها : , , , ,