منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

GLPI، سامانه مدیریت منابع it

GLPI مدیر منابع اطلاعاتی با رابط مدیریتی اضافی است. با استفاده از آن می‌توان پایگاه داده‌ای با فهرست اموال و موجودی شرکت یا سازمان (کامپیوتر‌ها، نرم افزار،چاپگر و …) ساخت. این قابلیت‌ها به مدیران بخش‌های فناوری اطلاعات سازمان‌ها این امکان را می‌دهد که به سادگی منابع مختلف موجو در سازمان را مدیریت نمایند. مانند سامانه پیگیری کارها به همراه اطلاع رسانی از طریق ایمیل و روش‌هایی برای ایجاد یک پایگاه داده بوسیله اطلاعات اولیه در خصوص توپولوژی شبکه سازمان.GLPI

ویژگی‌های اصلی نرم افزار عبارتند از:

  • موجودی دقیق از تمام منابع فنی. همه ویژگی های آن ها در یک پایگاه داده ذخیره می شود.
  • مدیریت و سابقه اقدامات نگهداری و روش‌های اتصال. این نرم‌افزار پویاست و به طور مستقیم به کاربرانی که می توانند درخواست به تکنسین ها ارسال کنند متصل شده است.
  • مشخصات این نرم‌افزار بسیار متنوع است و می‌توانید آنرا در اینجا ببینید. نمایی از آن را در اینجا ببینید و همچنین نسخه های نمایشی آنرا با شرحی که در اینجا آمده است ببینید.
  • آخرین نسخه پایدار آن در حال حاضر ۰.۸۰.۲ می‌باشد تحت مجوز GPL2 منتشر شده و در حال حاضر در بیش از ۲۰۴۸ نهاد با بیش از ۱۲۳۰۲۷۵ سیستم کامپیوتری مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین به بیش از ۳۶ زبان ترجمه شده (از جمله زبان فارسی که زحمتش رو برادر خودم کشیده)
  • دارای منابع متنوع آموزشی، انجمن، ویکی و مستندات راهنماست.همچنین افزونه‌های متفاوتی توسط کاربران برای آن نوشته شده است.

پ‌ن: در طراحی رابط کاربری این سیستم از کتابخانه‌ی قدرتمند extJS استفاده شده (نسخه ۳.۴.۰). متاسفانه من اطلاعات دقیقی از این کتابخانه و چگونگی تبدیل widgetهای تاریخ میلادی به شمسی ندارم! به همین دلیل ممنون می‌شم دوستانی که مطلع هستند، من رو بی اطلاع نگذارند!

پ‌ن۲: ترجمه فعلی (۴ آگوست ۲۰۱۱) که روی سایت پروژه همراه با بسته تربال هست، کامل نیست! کار ترجمه فارسی به ۱۰۰٪ رسیده و کامیت شده و تنها منتظر دریافت تائیدیه مونده که نمی‌دونم چرا تائید نمی‌شه! اگر ضروری لازم داشتید بفرمائید که براتون ایمیل کنم! (ترجمه جدید، بصورت کامل در فایل اصلی پروژه قرار گرفت – ۱۸ آگوست ۲۰۱۱)

پ‌ن۳: از اراذل مفت خور تقاضا می‌کنم یک مدت صبر کنند تا من تقویم شمسی این سیستم رو کامل کنم، بعد می‌تونن سیستم رو دانلود کرده و بصورت پک‌های بسیار شیک تو آشفته بازار ایران با قیمت‌های خـــــــــــــــــوب بفروش برسونند!

پ‌ن۴: خوشحالم که وبلاگم بالاخره بروز شد! هر چند همت از من نبود!!!برچسب ها : , , ,