منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Google Chrome 14 از راه رسید !

گوگل رسما انتشار نسخه نهایی و پایدار مرورگر کروم ۱۴ را اعلام کرد. در این نسخه ۲ پیشرفت بزرگ دیده می شود که به توسعه دهندگان اجازه می دهد ، نرم افزارها و بازی های تحت وب قدرتمندی را ایجاد نمایند.

\"\"

  • اولین ویژگی جدید استفاده از تکنولوژی Web Audio API می باشد که اجازه پردازش صوتی در نرم افزارهای تحت وب را میدهد. توسعه دهندگان با این تکنولوژی می توانند از افکت های صوتی جذابی در نرم افزارها و بازی های تحت وب استفاده کنند. نمونه هایی از این تکنولوژی را که توسط گوگل منتشر شده می توانید از اینجا مشاهده نمایید.
  • ویژگی دوم استفاده از تکنولوژی متن باز Native Client می باشد که به وسیله آن می توان کدهای C/C++‎ را در داخل مرورگر اجرا نمود. این قابلیت در حال حاضر تنها برای نرم افزارهایست که توسط خود گوگل ساخته شده اما گوگل اعلام کرده که در تلاش است تا این محدودیت را برداشته و در نتیجه توسعه کنندگان بتوانند نرم افزارهای نوشته شده توسط این دو زبان برنامه نویسی را در Chrome اجرا نمایند.

تغییرات و بهینه سازی های مختلف برای سیستم عامل Mac OS X Lion و رفع بسیاری از ایرادات نسخه های پیشین از دیگر تغییرات Google Chrome 14 می باشد.

\"ارسالبرچسب ها : , , , , , ,