منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

HHVM، باعث پیشرفت PHP

با ساخته شدن HHVM توسط فیسبوک خیلی ها به دلیل سرعت چند برابری اون نسبت به PHP گمان کردند که شاید روزی HHVM کاملا جایگزین مفسر اصلی PHP شود.سپس نیز با وارد شدن زبان Hack توسط فیسبوک که نه تنها از نظر سرعت بلکه از نظر امنیت هم بسیار کامل‌تر از PHP بود این گمانه زنی ها قدرت بیشتری به خود گرفتند.همچنین به دلیل شباهت بسیار زیاد زبان Hack به PHP توسعه دهندگان به راحتی میتوانستند به Hack مهاجرت کنند.
نسخه جدید PHP یعنی PHP7.0 بر اساس جدول زمان بندی سایت رسمی پی اچ پی قرار است در تاریخ ۱۲ نوامبر امسال منتشر شود. تغیرات اعمال شده در این نسخه بسیار اساسی تر از نسخه های قبلی است و امکانات بسیار مهمی ازجمله اضافه شدن دو عملگر و پشتیبانی کامل از تکنولوژی ۶۴ بیتی که باعث افزایش تقریبا دو برابری سرعت پردازش نسبت به نسخه ۵.۶ شده.
یکی از مهم ترین تغیرات صورت گرفته را سایت خود PHP اینگونه معرفی میکند:

Return Type Declarations

تعین نوع داده بازگشتی،البته در توابع!اصل ماجرا که باعث نوشتن کل این مطالب شد همین قابلیت است.این قابلیت یکی از اصلی ترین قابلیت هایی است که در زبان Hack برای رقابت با PHP اضافه شده بود و شاهد هستیم که PHP هم دست روی دست نگذاشته و شاهد از بین رفتن خودش نبوده.ولی این دنیا مثل دنیای سامسونگ و اپل نیست که تا یکی از دیگری کپی کرد کار به دادگاه و شکایت بکشد.اینجا دنیای آزاده و همه برای پیشرفت میتونند از دستیافت های همدیگر استفاده کنند و درنهایت همشون پیشرفت کنند.برچسب ها : , ,