منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Kernel Extension در مکینتاش چیست

فایل های kernel Extension که به طور خلاصه kexts گفته می شوند و دارای پسوند kexts هستند، درایوارهای خاص سیستم عامل مکینتاش هستند. این فایل شامل قطعه کدهایی هستند که در زمان بوت شدن سیستم عامل لود یا Load می شوند. این فایل برای نصب سیستم عامل مک هک شده که هکینتاش نامیده می شوند بسیار کاربرد دارند تا درایور یک سخت افزار غیر اپل را برای نصب مکینتاش اماده کنند.

این سخت افزارها شامل شناختن کارت صدا، گرافیک، ماوس و غیره می شود که با نوشتن درایور خاص انها که در غالب فایلی با پسوند kexts. صورت می گیرد. البته این فایل ها برای سیستم عامل مکینتاش شناخته شده هستند و زمانی که می خواهید مکینتاش را بر روی سیستم خود مانند مک بوک نصب کنید، بر اساس سخت افزار سیستمتان شناخته و لود خواهند شد.

از اینجا می توانید فهرستی از فایل های kexts را بر اساس سخت افزار و نسخه سیستم عامل مکینتاش ببینید. به طور مثال درایور کارت صدای مک بوک پرو من که از سیستم عامل Yosemite استفاده می کند، com.apple.driver.AudioAUUC نام دارد و نسخه آن 1.7 است.

macosx_kexts_1

 با استفاده از دستور kextstat نیز می توانید درایور یک سخت افزار یا مولفه ای از سیستم عامل را نیز پیدا کنید. توجه داشته باشید که هسته یک سیستم عامل ماژولار بوده و به جز مولفه های سخت افزاری بخش های دیگر نیز دارای فایل های kexts ای هستند.

 kextstat | grep -i audio

macosx_kexts_2

با توجه به خروجی های بالا فایل AudioAUUC.kexts درایور کارت صدای سیستم مک بوک من است. همچنین با توجه به شکل نخست، دیوایس هایی که با این درایور کار می کنند نیز مشخص هستند

 محل قرار گیری فایل های kexts

 این فایل در مسیر System/Library/Extension/ قرار دارند و می توانید با دستور ls یا از طریق Finder فهرست نام آنها را مشاهده کنید.

ls /System/Library/Extension

macosx_kexts_3

 البته به جز kexts های درونی یا Built-in مکینتاش، فایل های دیگری نیز که Third Party kexts گفته می شوند نیز وجود دارند. به طور مثال اگر Virtual Box را نصب کرده باشید فایلی (در سیستم من) به نام org.virtualbox.kext.VBoxDrv نصب خواهد شد که بر خلاف kexts های درونی مکینتاش با عبارت org.apple شروع نمی شوند. برای مشاهده فهرست این دسته از kexts ها از دستور زیر استفاده کنید.

kextstat | grep -v org.appleبرچسب ها : , ,