منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Meizu MX4 Pro، نوامبر ارائه خواهد شد

همان‌طور که می‌دانید Meizu شرکتی بود که قرار بود برای سیستم‌عامل اوبونتو گوشی هوشمند تولید کند و یا بهتر بگویم اینکه قرار است گوشی‌های هوشمند مبتنی بر اوبونتو تولید نماید. شاید هیچ‌وقت قبلاً نام این شرکت (Meizu) را نشنیده باشید اما این شرکت یکی از تولیدکننده‌های گوشی چینی است که کاربران زیادی را در چین دارد و گوشی‌های هوشمند اندرویدی آن با ظاهر سفارشی خاصش طرفداران خاص خود را در چین دارد.

meizulogo اندروید این شرکت چینی Flyme OS نام دارد. به‌طورکلی چینی‌ها علاقه‌ی خاصی به ساخت سیستم‌عامل سفارشی خود از اندروید رادارند! که این شرکت نیز از این نکته مبری نیست. این اندروید بسیار طراحی رنگارنگی داشته و از ظاهر نسبتاً تخت و ساده‌ای برخوردار است. آیکون‌ها هم اصطلاحاً کاملاً Vivid بوده که رنگارنگ و زیبا نیز هستند. ولی به‌شخصه اصلاً با آن نه کارکرده‌ام نه از نزدیک کارایی‌اش را دیده‌ام تعداد کمی هم هستند که از آن استفاده کرده باشند و بیشتر چینی‌ها آن را امتحان کرده‌اند ولی به نظر می‌رسد تقریباً در همان حد و اندازه‌ی دیگر اندرویدهای شرکت‌های چینی باشد با آن لانچرهای کزایی!

FlyMe-OS-per-Nexus-5اگر دل درگرو اندروید دارید و هنوز نمی‌توانید از آن دل بکنید! و بااین‌وجود اوبونتو را هم می‌خواهید داشته باشید یک عدد گوشی به همراه قابلیت بوت دوگانه بین Flyme OS و اوبونتو تاچ توسط این شرکت چینی عرضه می‌شود که بلانسبت می‌توانید هم از توبره بخورید هم از آخور!!! این گوشی Meizu MX4 Pro نام دارد. البته امکان اینکه این گوشی فقط با اوبونتو ارائه شود نیز هست و یا اینکه دو نسخه‌ی مختلف عرضه شود کی یکی با بوت دوگانه باشد و دیگری بدون بوت دوگانه.

cIcsCgU

صفحه‌نمایش این گوشی 5.4 بوده که دارای رزولوشن ۲۵۶۰ × ۱۵۳۶ خواهد بود که با دوربین عقب ۲۰ مگا پیکسلی یک مشخصات قوی در حد و اندازه‌ی یک پرچم‌دار را به همراه خواهد داشت. زیرا که از سی پی یو Exynos 5430 و ۳ گیگابایت رم بهره خواهد برد. دوربین جلو 13 مگا پیکسلی آن نیز گزینه‌ی بسیار خوبی خواهد بود برای کاربران سلفی پسند! برای عرضه‌ی این گوشی باید تا November صبر کنید که البته اگر این تاریخ برجایش باشد.

پی‌نوشت: اوبونتو تاچ به‌صورت رسمی از LG Nexus 4 and Asus Nexus 7 ۲ سال ۲۰۱۳ پشتیبانی می‌کند.

ارسال نظر سریعبرچسب ها : , , , , ,