منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Midori ، مرورگراینترنتی که شما را شگفت زده می کند

\"\"پا گذاشتن به عرصه ی رقابت با غول هایی به اسم فایرفاکس، کروم و اپرا که با سابقه ی زیاد و کاربران بسیارشون قدرت نمائی می کنن، به نظر ایده خنده داری میرسد. رقابتی که پیروزی در اون کار هر شرکتی نیست. اما TwoToasts با حمایت های xfce با پا گذاشتن در این بازی نشان داد که نه تنها کار بیهوده ای انجام نداده، بلکه داره با سرعت هرچه بیشتر یکی رو پس دیگری از گردونه مسابقه حذف میکنه.

روز اولی که اسم این گربه ی سبز رنگ به گوشم خرد، فقط برای بر طرف  کردن حس کنجکاوی دنبالش رفتم و اون رو نصب کردم. این مرورگر کم حجم که  تحت GTK+2  نوشته شده با ظاهر بسیار ساده ی خودش ( که کمی شبیه به فایرفاکس ۲ هست ) نرم افزاری نبود که در نگاه اول توجه من رو به خودش جلب کنه. اما دلیلی که در حال حاظر در پنل برنامه های مورد علاقم جا خوش کرده بر میکرده به  اولین  صفحه ای  که با این مرور گر باز کردم . سرعت فوق العاده این مرور گر واقعا مثال زدنیست. سرعتی که تا زمانی که اون رو نصب نکنید متوجه اون نمیشید. سرعت باز کردن صفحات و اسکریپت ها نکته ای هست که Midori رو از باقی مرورگر های جدا میکند.

Midori برای جستجو در فضای نت از موتور های گوگل، ویکیپدیا، Duck Duck Go و … بهره میبره. همچنین سیستم نگه داری و پیشنهاد آدرس های بازدید شده بسیار عالی عمل میکنه.

همچنین این مرورگر برای دسترسی به سایت های مورد علاقه ی شما Speed Dial رو در اختیار کاربران قرار میده.

اما مسلما سوالی که در حال حاظر پیش میاد این هست که قدرت Midori در پشتیبانی از Web Application ها چقدر هست؟ قابلیت نمایش فایل های Flash  رو داره؟ میتونه اسکریپت های Java و Ajax رو اجرا کنه؟ از HTML5 پشتیبانی میکنه یا نه؟

خب برای رسیدن به پاسخ این سوالات، راحت ترین راه اینه که از دو تست تائید شده یعنی Acid3 و همچنین تست HTML5 انجام بشه که پس از انجام این دو تست، نتایج خیره کننده بود

این مرورگر در کمتر از ۳ ثانیه در تست Acid3 به درجه ی ۱۰۰ رسید و این یعنی سرعت هرچه تمام برای بارگذاری اسکریپت ها\"\"

شگفت زده شدید؟ پس بذارید با دیدن این تصویر این شگفتی ها کامل بشه:

\"\"این نتیجه ی تست HTML5 این مرورگر فوق العادست. نتیجه ای که اون رو بالاتر از فایرفاکس و اپرا قرار میده.

باقی شگفتی های امروزتون رو میزارم خودتون با نصب این مرور گر تجربه کنید.

برای نصب این مرورگر دو راه دارید:

در حال حاظر نسخه ی ۰.۳.۶ از این مرورگر در مخازن فدورا موجوده و میتونید با دستور زیر اون رو نصب کنید:

#yum install midori

و یا این که از اینجا سورس نسخه ی ۰.۴.۰ این مرورگر رو دانلود کرده و نصب کنید


لازم به ذکر هست که در تست های انجام شده از نسخه ی ۰.۳.۶  استفاده شد.

امیدوارم که از این مرورگر نهایت استفاده رو ببرید \':)\'

No related posts.برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,