منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Mint 12 با طعم KDE منتشر شد

دو ماه پس از انتشار Linux Mint 12 با میزکار GNOME و اسم رمز “Lisa” حال شاهد انتشار نسخه ۱۲ این توزیع با میزکار KDE هستیم. این نسخه از Mint بر پایه اوبونتو ۱۱.۱۰ بوده و از نسخه ۴٫۷٫۴ میزکار KDE به طور پیش فرض بهره می‌برد.

\"\"

برخی از بسته های نرم افزاری جدید و بروز شده در ویرایش KDE مینت ۱۲ شامل Thunderbird 8.0 ، Firefox 8.0 ، LibreOffice 3.4.3 ، Amarok 2.4.3 و VLC 1.1.12 می باشد. در این نسخه همانند ویرایش GNOME مینت ۱۲ از موتور جستجوی اینترنتی جدید و متن باز DuckDuckGo به طور پیش فرض استفاده شده است. همچنین این نسخه از Linux Mint برای اولین بار با استفاده از فایل ایمیج Hybrid ISO منتشر شده که از طریق آن میتوانید بدون نیاز به نرم افزارهایی همچون Startup Disk Creator و UNetbootin و تنها با استفاده از دستور dd یا رابط گرافیکی آن اقدام به ایجاد نسخه زنده و قابل بوت از طریق حافظه USB نمایید. برای ایجاد نسخه قابل بوت از طریق حافظه فلش به این راهنما در انجمن های LinuxReview مراجعه نمایید.

حذف ابزار Moonlight به دلیل ایجاد کرش و ناپایداری در مرورگر فایرفاکس از جمله ایرادات گزارش شده در ویرایش KDE مینت ۱۲ می باشد. این ایراد در بروزرسانی جدید این افزونه برطرف شده و از طریق سایت این پروژه قابل نصب می باشد.

برای دانلود نسخه ۳۲ بیت Linux Mint 12 با میزکار KDE به این صفحه و برای دانلود نسخه ۶۴ بیتی آن به این صفحه مراجعه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه نکات انتشار این توزیع مراجعه نمایید.

منبع +

\"ارسالبرچسب ها : , , , , , , , , , ,