منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Missing “nss-config-dir” variable

با سلام خدمت دوستان . من برای فرستادن ایمیل در ترمینال از ابزار mailx و همچنین برای ارسال ایمیل از یک smtp سرور به صورت ریموت استفاده می کنم . کار با mailx بسیار ساده است و با وارد کردن اطلاعات مربوط به ایمیل خود ، به راحتی می توان ایمیل در داخل ترمینال ارسال کرد . متاسفانه این ابزار در داخل centos دارای یک باگ می باشد و اگر سعی کنید برنامه را به صورت عادی اجرا کنید ، با خطای Missing “nss-config-dir” variable مواجه می شوید .

برای حال این مشکل کافیست از سویچ S- به شکل زیر استفاده کنیم :

-S nss-config-dir=/etc/pki/nssdb/

 

توجه داشته باشید که دایرکتوری /etc/pki/nssdb/ در سیستم وجود داشته باشد . در آخر می توان فرم کلی و نحوه استفاده از برنامه را به شکل زیر دانست :

iman@OSLearn.ir:~$ mailx -v -r "smtp_user" -s "Subject" -S smtp=smtp_srv -S smtp-use-starttls -S smtp-auth=login -S smtp-auth-user=smtp_user -S smtp-auth-password=smtp_pass -S ssl-verify=ignore -S nss-config-dir=/etc/pki/nssdb/ "mail_to"

 

می توان خط بالا را در داخل یک اسکریپت bash به کار برد تا هر بار مجبور به وارد کردن کلی اطلاعات نباشیم . به عنوان مثال :

#! /bin/bash
# by e2ma3n, http://oslearn.ir

# insert SMTP server ip address
smtp_srv=""

# insert SMTP username
smtp_user=""

# insert SMTP password
smtp_pass=""

# send mail to this email
mail_to=""

# your subject
subject=""

# your text message
msg=""

echo "$msg" | mailx -v -r "$smtp_user" -s "$subject" -S smtp="$smtp_srv" -S smtp-use-starttls -S smtp-auth=login -S smtp-auth-user="$smtp_user" -S smtp-auth-password="$smtp_pass" -S ssl-verify=ignore -S nss-config-dir=/etc/pki/nssdb/ "$mail_to"

 

منبع : او اس لرن دات آی آر | http://OSLearn.ir

نویسنده : E2MA3N

از این مطلب راضی هستید ؟ می خواهید به سایت کمک کنید ؟ رضایت خودتون رو با دونیت به ما اعلام کنید . برای دونیت روی خرید کلیک کنید . با تشکربرچسب ها : , ,