منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Pantheon ممکن است در مخازن فدورا ۲۲ باشد

معمولاً فدورا با میز کارهایی مختلفی قابل‌نصب است به‌طور مثال فدورا را به‌راحتی می‌توانید با KDE هم استفاده کنید بااین‌حال اغلب کاربران فدورا، را ممکن است کاربران گنوم تشکیل دهند. بعد از گنوم ۳ که میز کارهای زیادی از آن انشعاب یافتند میز کار جدیدی بانام Pantheon توسط تیم elementary OS عرضه شد که از ظاهر خاص و زیبایی برخوردار بود. حال شایعاتی منتشرشده است که توسعه‌دهندگان فدورا در فکر قرار دادن این میز کار در مخازن فدورا ۲۲ هستند و این به این معنی خواهد بود که به‌راحتی قادر خواهید بود تا از طریق مخازن به نصب Panthon بپردازید.

dLLcUuY

ازآنجاکه این میز کار به‌شدت در حال محبوب شدن است! این خبر بسیار خوبی برای دوستداران فدورا و کاربران آن است. زیرا که به‌راحتی قادر خواهند بود از این میز کار در فدورا ۲۲ استفاده کنند. در حال حاضر این میز کار تنها در elementary OS و اوبونتوهای هم ورژن آن به‌خوبی و بی مشکل قابل‌نصب است اما در جن تو قابل‌استفاده شده است و اخیراً قرار است به توزیع آرچ نیز افزوده شود. بااین‌حال خود توسعه‌دهندگان elementary OS هم در حال آماده‌سازی آن برای دبیان هستند.

البته به‌شخصه وقتی آن را در آرچ از AUR نصب می‌کردم با مشکلات کوچک و بزرگی در اجرای آن مواجه می‌شدم به‌طوری‌که اکثر قابلیت‌های آن در این توزیع به‌خوبی کار نکردند، که امیدوارم در صورت قرار گرفتن در مخازن رسمی این مشکلات وجود نداشته باشد که به نظرم چنین خواهد بود. یکی از مشکلاتی که با elementary OS دارم، قدیمی بودن نرم‌افزارهای موجود در نسخه‌ی پایدار آن است که اگر Pantheon در توزیع‌هایی چون فدورا و آرچ قابل‌نصب شدن باشد به‌راحتی می‌توان از این میز کار استفاده کرد و تجربه‌ی استفاده از elementary OS را به توزیعی دیگر برد. قابل‌ذکر است که Cinnamon میز کار توسعه داده‌شده توسط Mint مدت‌ها است در توزیع آرچ و دیگر توزیع‌ها به‌راحتی و بدون مشکل استفاده می‌شود.

منبع خبر: +

ارسال نظر سریعبرچسب ها : , ,