منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

ReactOS وپشتیبانی از NTFS

ReactOS سیستم‌عاملی که با مهندسی معکوس قصد دارد تا نسخه‌ای متن‌باز از سیستم‌عامل ویندوز با مجوزهای آزاد را عرضه کند. تا اینجای کار این برنامه سرعت کندی داشته است و در آن از کدهای Wine و Mono نیز استفاده‌شده است کرنل آن نیز کرنلی مشابه با کرنل ویندوز WindowsNT است. این سیستم‌عامل تا امروز نمی‌توانست بر روی درایو NTFS نصب‌شده و یا از آن پشتیبانی کند، که در خبری که یکی از توسعه‌دهندگان آن در این فروم اعلام کرد پشتیبانی از NTFS در ReactOS صورت گرفته است، اما اشاره‌ای به امکان نصب آن بر روی NTFS نشده است.

post-65664-0-66107100-1415051048

همان‌طور که می‌بینید ReactOS قادر است تا اطلاعات درایوهای NTFS را نیز بخواند. در تصویر زیر هم می‌توانید پشتیبانی خوب این سیستم‌عامل از این فایل سیستم را ببینید.

post-65664-0-43433900-1415051087

اولین ویزگی این موضوع این است که در هنگام کار با فایل‌های بزرگ برروی پارتیشن‌های هاردهای اکسترنال NTFS مشکل نخواهید داشت و دوم اینکه می‌توانید راحت‌تر با دیگر کاربران مثلاً کاربران ویندوز فایل انتقال دهید. برای دانلود و تست این سیستم‌عامل ویندوزوار از لینک زیر استفاده کنید. بررسی این سیستم‌عامل را از این لینک بخوانید.

دانلود مستقیم ReactOS

منبع: +

2 دیدگاه برای این نوشته:

  1. mahmod:
    15 آبا 1393 اینها چقدر خلاقند . ظاهر زیبای ویندوز 98 ! را با هسته قدرتمند nt ! و واین و مونو ترکیب کرده اند تا بعد از سالها در اینده بتوانند xpwin را مهندسی معکوس کنند ! این پروژه قبل از شروع محکوم به شکست بوده است ! و در حال حاضر هم هر سال ارواح خبیثه وینوز 98 را از دا خل تابوت بیرون کشیده و با انتشار این سیستم عامل کاربران فضای مجازی را دچار وحشت و شگفتی میسازند !
  2. احسان ترک:
    15 آبا 1393 ظاهر که راحت می تونن عوض کنن!
    ایده‌ی اینا که از یکیشون پرسیدم اینه که حتما نباید سیستم‌عامل متن‌باز شبیه یونیکس باشه و می‌شه یه سیستم عامل شبه ویندوز هم داشت. و در برابر حرف من که به نظر شما یه پلتفرم برای نرم‌افزارای غیر آزاد آیا آزاده گفت که ما بیشتر هدفمون اینه که شما نرم‌افزارای آزاد که به صورت exe کامپایل شدن رو توش اجرا کنین ولی خوب غیر آزاد هم می شه اجرا کرد مثل گنو/ لینوکس که توش می شه برنامه‌ی آزاد و یا غیر آزاد رو اجرا کرد.
    یعنی آخر ما یه سیستم عامل شبه ویندوز آزاد داریم که توش می شه هم برناه‌های آزاد رو اجرا کرد و یه سیستم کاملا آزاد داشت یا نرم‌افزارهای غیر آزاد نصب کرد. می گفت سیستم عامل نمی تونه بگه کدوم فایل اجرایی متن باز بوده یا نبوده که بتونه اجراش کنه یا نه! هر کی خواست آزاد استفاده می کنه نخواست غیر آزاد و reactOS برای کسایی که سیستم عامل آزاد شبه ویندوزی می‌خوان. می گفت این برای کسایی که ویندوز رو به یونیکس ترجیح می دن یا باهاش راحت‌ترن!!!من که قبول ندارم :)

ارسال نظر سریعبرچسب ها : , , ,