منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Red Hat Enterprise 7، منتشر شد

همانطور که می‌دانید ردهت انترپرایز لینوکس نسخه‌ی تجاری مبتنی بر فدورا می‌باشد. شرکت ردهت با تست ویژگی‌های جدید در فدورا و بعد از طی مراحلی آن امکانات را به ردهت می‌آورد. این توزیع از پشتیبانی تجاری شرکت ردهت برخوردار است و توسط اکثرا شرکتها و سرورها مورد استفاده قرار می‌گیرد. RHEL 7 توسط شرکت ردهت منتشر شد. شرکت ردهت در زمان معرفی این سیستم‌عامل عنوان کرده است که این نسخه تعریف جدیدی از یک توزیع تجاری خواهد بود.

28

لینوکس ردهت انترپرایز ۷ دارای پیشرفت‌های زیادی در مجازی‌سازی بوده است، همچنین در این نسخه از XFS به عنوان فایل سیستم پیش‌فرض به‌جای EXT4 بهره گرفته‌شده است. Systemd نسخه‌ی ۲۰۸ نیز در این نسخه به‌عنوان مدیر سرویس استفاده‌شده و بخش‌های تجاری این نسخه نیز نسبت به نسخه‌ی ۶ بهبودیافته‌اند.

از تغییرات عمده‌ی این نسخه می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • بهبود و پیشرفت در توسعه نرم‌افزار
 • بوت‌لودر جدید و تغییرات در نصاب توزیع

1

 • قابلیت وصله کردن هسته لینوکس (Patch)، بدون راه‌اندازی مجدد سیستم
 • پروژه OpenLMI نیز یک زیرساخت مشترک برای مدیریت سیستم‌های لینوکس را ارائه می دهد

در این نسخه از گنوم شل نسخه‌ی ۳.۸.۴ استفاده شده است. همچنین گراب نسخه‌ی ۲٫۰۲  نیز در این توزیع به کار رفته که پشتیبانی بهتری از EFI دارد. نسخه‌ی لینوکس استفاده‌شده نیز نسخه‌ی ۳.۱۰ می‌باشد که از ویژگی‌های بیشتری نسبت به قبل برخوردار است. برخی نرم‌افزارهای نصب‌شده در این توزیع به شرح زیرند.

14

برای خواندن اطلاعات بیشتر و دیدن نکات انتشار رسمی این توزیع و دیدن خبر رسمی انتشار این توزیع به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

نکات اتشار RHEL 7 خبر انتشار RHEL7

منابع: + + +

2 دیدگاه برای این نوشته:

 1. سیاوش:
  ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ خدایا شکرت، بلاخره یه توزیع پایدار و درست درمون با کرنل جدید پیدا شد! انشاالله سنت او اسش هم زودتر بیاد و ما نصب کنیم. ردهت و توزیعهای وابسته به اون همیشه پایدار بودن ولی کرنلشون بشدت قدیمی بود. دبیین هم دیگه خراب کرده، هر دو – سه ماه یک بار یه نسخه جدید بر پایه همون نسخه 7 بیرون میده و وقتی لیست تغییرات رو میخونی میبینی صدها پکیج حذف شدن و صدها پکیج اضافه شدن!! که این با پایداری در تناقضه. تازه کرنلش هم نسخه 3.2 هست که قدیمیه.
  اما اینبار ردهت با کرنل 3.10 اومده و در شناسایی قطعات مشکلی نخواهد داشت (سنت او اس و ساینتیفیک هم همینطور).
  البته اینم بگم که تنها منبعی که از نسخه کرنل ردهت انترپرایز 7 خبر داده، صفحه این توزیع در سایت دیستروواچ هست که در جدول مشخصاتش، نسخه کرنل رو زده 3.10 که ستون آخر اون جدول بعضی وقتها اشتباست.
  شما خودتون از چه منبعی به نسخه کرنل RHEL 7 پی بردید؟ اگه منبعی غیر از دیستروواچ هست لطفاً لینک بدید، میخوام مطمئن بشم که ورژن کرنلش واقعاً همینه.
 2. سیاوش:
  ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ البته عکسی هم که گذاشتید نشون میده که ورژن کنلش همینه (شرمنده به عکس دقت نکرده بودم :) )

ارسال نظر سریعبرچسب ها : , , , , ,