منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Semplice توزیعی برای عاشقان سرعت و سادگی !

Semplice توزیع گنو / لینوکسی ساده و سریعی که بر مبنای Debian دوست داشتنی ساخته شده و از میزکار سبک OpenBox استفاده می‌کند. Semplice کلمه‌ای ایتالیایی و به معنای سادگی است که به خوبی هدف و ویژگی‌های این توزیع را مشخص میکند .

Semplice بر پایه دبیان ناپایدار یا به اصطلاح sid بنا شده و از به‌روزترین بسته‌ها استفاده میکند. توسعه دهندگان Semplice ریزبینی خاصی در انتخاب برنامه‌های پیش‌فرض داشته‌اند و بعد از نصب با محیط ساده ای مانند تصویر زیر مواجه خواهید شد.

\"\"

این توزیع به طور پیش فرض از مرورگر Chromium استفاده میکند و برنامه Claws Mail (که نسبت به Thunder Bird بسیار کم حجم و سریع‌تر است) را برای مدیریت نامه‌های الکترونیک به همراه دارد.

همانطور که اشاره شد، Semplice Linux بر پایه توزیع بزرگ Debian ساخته شده با بیش از ۲۹۰۰۰ بسته‌ای که در مخازن آن موجود هست کمبودی احساس نخواهید کرد. APT مدیریت بسته‌ها در Semplice را به عهده دارد، Synaptic هم به عنوان ابزاری گرافیکی برای نصب برنامه‌ها در دسترس است که اگر با اوبونتو کار کرده باشید با آن‌ها آشنایی کافی خواهید داشت.

\"\"

در این توزیع Abiword عنوان ویرایشگر متن را دارد و از Gnumeric برای عملیات حسابرسی و صفحه گسترده استفاده میشود.

\"\"

Semplice linux دو نسخه مجزا مخصوص پردازنده‌های ۳۲ و ۶۴ بیت دارد و برای اجرا زنده آن تنها به ۳۸۴ مگابایت حافظه اصلی نیاز خواهید داشت. در قسمت دانلود وب سایت Semplice دو انتشار پایدار (۲.۴) و ناپایدار (۳.۰ بتا ۱) برای دریافت موجود است.

امیدوارم این توزیع مورد پسند شما باشد \':)\'برچسب ها : ,