منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

SimpleWelcome منویی اجتماعی با ظاهری جدید

دومین نسخه ی آلفای ROSA Desktop 2012 چند مدت پیش منتشر شد و این نسخه نشان دهنده ی آینده ی روشنی است که پیش رویِ این توزیع روسی است.
در کنارِ هسته ی ۳٫۵٫۵ ، KDE 4.9.2 و چندین به روز رسانیِ نرم افزاری، این نسخه ی ROSA Desktop 2012 با یک منوی SimpleWelcome که از نو و مبتنی بر QML طراحی شده است، عرضه می شود.
SimpleWelcome زیبا تر شده و با امکاناتی برای شبکه های اجتماعی همراه است. از تب TimeFrame می توانید به دو شبکه ی اجتماعیِ موجود در SimpleWelcome وارد شوید.

این اولین تبِ SimpleWelcome است.
\"SimpleWelcome\"

صفحات تبِ Applications دیگر به صورت عمودی جابه جا نمی شود و مانند Takeoff Launcher، یکی دیگر از منوهای موجود برای محیط KDE، به صورت افقی بین صفحات تب Applications جابه جا خواهید شد. تصویر زیر اولین صفحه از تب Applications را نشان می دهد.
\"تب

این هم دومین صفحه است. یکی از چیزهایی که SimpleWelcome به آن نیاز دارد تبی برای نشان دادنِ علاقه مندی ها(Favorites) است که Takeoff Launcher آن را دارا می باشد.
\"دومین

این هم تبِ TimeFrame است. قسمت پرونده ها(Documents) به این دلیل خالی است که این تصویر از یک نصب کاملاً نو از این توزیع گرفته شده است.
\"تب

بخش Social Networking Sites این امکان را به شما می دهد که به دو شبکه ی اجتماعیِ Facebook و VKontakte دسترسی داشته باشید. در انتشار های آینده مطمئناً باید شبکه های اجتماعیِ بیشتری به این صفحه اضافه شده باشند ولی فعلاً فقط Facebook و VKontakte پشتیبانی می شوند. Vk.com یکی از بزرگانِ شبکه های اجتماعی در اروپاست و به فیسبوکِ اروپا هم مشهور است.
\"بخش

این ترکیب شبکه های اجتماعی و منو واقعاً جالب است که به نظرم آینده ی منوی توزیع های لینوکسی است. همچنین ترکیب وب سایت های فروش کالا که بتوانید مستقیم از طریق منو خرید کنید هم انتظاری دور از ذهن نیست، چیزی شبیهِ ترکیب آمازون با داشبوردِ یونیتی که در اوبونتو شاهد آن بودیم.
\"دسترسی

در کنار ویژگی جدید SimpleWelcome، برنامه های StackFolder و KLook هم شدیداً با محیط توزیع یکپارچه شده اند. ترکیب و یکپارچه سازیِ KLook و Dolphin توانسته ROSA Desktop 2012 را به یکی از کاربرپسندترین توزیع های موجود تبدیل کند که از میزکار KDE استفاده می کنند.
\"یکپارچه

نسخه ی پایدار ROSA Desktop 2012 طبق برنامه در ۲۸ نوامبر منتشر خواهد شد( نقشه ی راه این توزیع را ببینید). اگر مشتاق شدید که ببینید ROSA Desktop 2012 تا قبل از انتشار نهایی چه چیزهایی برای عرضه دارد، می توانید ایمیج نصبی را از اینجا دریافت کنید و نکات انتشار را هم از اینجا بخوانید.

 

 

 

 

 

 

 

منبع: LinuxBSDosبرچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,