منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

SUSE Linux Enterprise 12 منتشر شد

روز گذشته نسخه ۱۲ توزیع گنو/لینوکس سوزه مخصوص انترپرایز منتشر شد.
در این نسخه به روز رسانی‌ها و بهبودهای بسیار صورت گرفته و ناول آخرین تکنولوژی‌های اوپن سورس را در این انتشار گنجانده است.

همکاری‌‌های سوزه با دیگر شرکت‌های مطرح بازار سرور و انترپرایز از قبیل IBM، HP، Intel و دیگر شرکت‌ها مانند Lenovo و Microsoft منجر به بهبود ساختار، پایداری و سازگاری هر چه بیشتر این توزیع با انواع پلتفرم‌ها و ارائه راه‌حل‌های مختلف و کاربردی برای انواع نیازهای موجود در بازار شرکت‌های کوچک و بزرگ شده است.

ویژگی‌هایی مانند افزونه High Availability و Geo Clustering، فرایند کلاسترینگ را برای این توزیع به ارمغان آورده‌اند و بهبود پشتیبانی از فایل‌سیستم‌های مربوطه GFS2 و OCFS2، کنسول مدیریتی تحت وب و به روز رسانی جدید RaaR به منظور بازیابی سیستم از خرابی‌های احتمالی، حفاظت از سیستم‌های اصلی بیزنس را آسان ساخته و سرعت بخشیده‌اند.

افزونه Virtual Machine Driver Pack به منظور سرعت بخشیدن به ماشین‌های مجازی ویندوز حال از سیستم‌عامل‌های ویندوز ۸.۱ و ویندوز سرور ۲۰۱۲ پشتیبانی می‌کند.

در همکاری سوزه با IBM، پشتیبانی از IBM POWER8 و System z، و ویژگی‌های جدیدی مانند بازگردانی کامل سیستم، پچ کردن کرنل زنده و ماژول‌های نرم‌افزاری به این انتشار افزوده شده است.
HP نیز در همکاری با سوزه به کار بر هسته لینوکس مشغول شده و طبق گفته وبسایت سوزه بهبودهای فراوانی را به منظور بازدهی هر چه بیشتر کرنل اعمال کرده است.

از نکات دیگر این انتشار می‌توان به جایگزینی SysVinit و MySQL با systemd و MariaDB، استفاده از GNOME 3.10 به عنوان میزکار پیشفرض، بهبودهایی در Vmware، و ادامه پشتیبانی از Btrfs به عنوان یکی از فایل‌سیستم‌های اصلی و قابل استفاده سیستم اشاره کرد.

توجه داشته باشید که در این مطلب تنها به چند ویژگی اشاره شده است. برای دریافت اطلاعات و جزئیات بیشتر به نکات انتشار این نسخه مراجعه فرمایید.

ارسال نظر سریعبرچسب ها :