منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Twitter bootstrap

آپدیت جدیدی برای این فریم‌ورک نوشتم که میتونید اینجا ببینید.

قبلا درباره فریم وورکهای CSS (به صورت خاص blueprint)نوشتم. اینبار هم میخوام درباره یه فریم وورک CSS بنویسم که یه کم با blueprint متفاوته.

این فریم وورک توسط توییتر ارایه داده شده و گسترش داده میشه. یه تفاوت عمده هم با blueprint داره و اونهم استفاده بسیار زیاد این فریم وورک از CSS 3 و قابلیتهای جدیدشه. علاوه بر اون یه سری پلاگینهای مربوط به jQuery هم ارایه شده که با این فریم وورک کار میکنن و خیلی ساده باعث بهتر شدن استفاده از اون میشن، که البته استفاده از اونها کاملا اختیاریه و بدون اونها هم هیچ مشکلی پیش نمیاد. برای استفاده از این فریم وورک میتونید از اینجا twitter/bootstrap – GitHub بگیریدش،‌یا اینکه با کمک GIT اونو بارگزاری کنید :

git clone https://github.com/twitter/bootstrap.git

قابلیتهای این فریم وورک خیلی بیشتر از blueprint هستن و امکانات اضافی خیلی زیاد و جالبی دارن که میتونید دموی اون رو اینجا ببینید.
قابلیتهای جالبی، مثل منو، نوار ابزار، هشدارهای متفاوت و جالب، قابلیت layout بندی ساده (بسیار شبیه blueprint اما به صورت کاملتر)‌ استیلهایی برای جداول، فرم و … که باعث میشن این فریم وورک بسیار مفید و کارآمد خواهد بود.
بزرگترین مشکل این فریم وورک برای من، RTL ساپورت نبودنش بود، که دست آخر تصمیم گرفتم خودم انجامش بدم و نتیجش شد این : fzerorubigd/bootstrap – GitHub

تو این یکی یه فایل bootstrap.rtl.css هم هست که باید بعد از خود bootstrap.css به صفحه اضافه بشه و درنهایت صفحه کاملا راست به چپ میشه. (برای دانلودش از این لینک بگیریدش)

مثال خود این فریم وورک، کامل و جامعه. برای راست به چپ هم همون مثال درست کار میکنه :)، فقط فایل CSS رو بعد از (تاکید میکنم،‌بعد از) فایل اصلی اضافه کنید به صفحه.
در دو مورد صفحه HTML یه کم تغییرات میخواد، و حقیقتا نمیدونم twipsy چرا کار نمیکنه :) ولی فکر کنم این تا الان تنها نسخه راست به چپه :))برچسب ها : , , , , ,