منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Ubuntu 13.04 با نام مستعار Raring Ringtail منتشر شد !‌

 

Ubuntu 13.04 آخرین نسخه از محبوبترین نسخه ی لینوکس جهان  با نام مستعار Raring Ringtail منتشر شد !‌

اوبونتو هر ۶ ماه یک بار یک نسخه به بازار عرضه می کند و هر نسخه ی معمولی ۲ سال پشتیبانی می شود و نسخه های پایدار که با  LTS نشان گذاری می شوند دارای پشتیبانی ۴ ساله هستند و هر ۲ سال یک توزیع LTS منتشر می شود.

اما در اوبونتو ۱۳.۰۴ پشتیبانی  به ۹ ماه کاهش یافته است و کنونیکال سیاست خود رو نسبت به نسخه های تست تغییر داده و انرژی و قدرت خودش رو زیاد صرف پشتیبانی اونها نمی کنه !

از مهمترین تغییرات در نسخه ی اوبونتو ۱۳.۰۴ :

دسکتاپ َUnity ارتقاء‌ یافته و بسیار سریعتر و زیباتر  شده است

استفاده از لنزهای محبوب

منوی جدید

سرعت لود سیستم بسیار ارتقاء‌ یافته است

آیتم جابه جا کننده و حذف کننده ی برنامه های لانچر

آپدیت شدن FireFox , Thunderbird , LibreOffice , File Manager و …

استفاده از لینوکس کرنل ۳.۸.۸

و…

 

از مهمترین ویژگی های اوبونتو ۱۳.۰۴ پایداری اون نسبت به دیگر نسخه های َUnity است . این در حالی است که در  نسخه های ۱۲.۰۴ و ۱۲.۱۰ باگ های زیادی بر روی سیستم وجود داشت و همیشه یک ارور مبنی بر شناسایی باگ جدید و ارسال اون به پشتیبانی اوبونتو  بر روی سیستم ظاهر می شد ولی در اوبونتو ۱۳.۰۴ این باگ ها به صفر رسیده اند.

اولین ویژگی که هر کاربر بعد از نصب و استفاده اوبونتو پی خواهد برد سرعت بالای Run شدن سیستم  و احرای برنامه ها در اوبونتو است .

کنونیکال  با تیم Faenza همکاری داشته و این همکاری باعث شده که آیکون ها و Unity در اوبونتو ۱۳.۰۴ بسیار بسیار زیباتر شوند .

یکی از معایب اوبونتو ۱۳.۰۴ حذف آیکون   Show Desktop و  Workspace Switcher است  که باید  اونها رو دوباره به سیستم اضافه کرد !

شاید این عیب زیاد به چشم نخوره ولی  کلید Suspend در بالای Shut Down قرار داره واگر  اشتباها به جای Shut Down  اون رو فشار بدین سیستم به حالت Sleep  میره .

اگر می خواهید قبل از دانلود و نصب اوبونتو پیش نمایشی زنده از محیط دسکتاپ و نرم افزار های اون داشته باشید به لینک زیر بروید تا نمای زنده ی دسکتاپ اوبونتو ۱۳.۰۴ را در مرورگر خود تجربه کنید ( نیاز به سرعت بالای اینترنت نداره )  :

http://www.ubuntu.com/tour/en/

برای دانلود اوبونتو ۱۳.۰۴ به سایت زیر بروید :

http://www.ubuntu.com/download

عکس هایی از تغییرات اوبونتو ۱۳.۰۴ :

\"icon-changes\"

\"asd\"  \"software-updater-in-raring\"

\"logout\"

 

\"sync\"

\"unity-lens\"

 

 

نوشته Ubuntu 13.04 با نام مستعار Raring Ringtail منتشر شد !‌ اولین بار در لینوکس سیزن , آموزش گنو / لینوکس پدیدار شد.برچسب ها : , , , , , ,