منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Unity را در فدورا تجربه کنید

\"Unity

اوبونتو یکی از پر‌طرفدارترین توزیع‌های گنو/لینوکس سال پیش بود که تصمیم گرفت بجای استفاده از گنوم ۳ با پوسته‌ی شل از میزکاری اختصاصی به اسم یونیتی استفاده کنه. تصمیمی که باعث اعتراض بسیاری از کاربران قدیمی این توزیع شد.  همچنین این تصمیم کاربران زیادی رو جذب خود کرد و این توزیع پرطرفدار با میز‌کار منحصر به فرد خود به کار خود ادامه داد. این میزکار با لنزهای جذاب و محیط شفاف و خیره کننده‌ی خود مطمئنا کاربران توزیع‌های دیگه رو هم به استفاده از خود ترغیب کرده است. دیروز تیم Phoronix خبری با مضمون پورت کردن این محیط برای توزیع محبوب فدورا منتشر کرد.

برای کسائی که از گنوم شل، KDE ، XFCE ، LXDE و مابقی میزکار‌هایی که در مخازن فدورا موجود است خوششان نمی‌آید، حالا یونیتیِ اوبونتو آماده‌ی استفاده هست.

با همین جمله‌ی کوتاه Phoronix بیش از پیش توجه کاربران دنیای ‌آزاد و البته توزیع فدورا رو متوجه خودش کرد.

\"Unity

برای مشاهده عکس در اندازه کامل روی عکس کلیک کنید

\"Unity

برای مشاهده عکس در اندازه کامل روی عکس کلیک کنید

\"Unity

برای مشاهده عکس در اندازه کامل روی عکس کلیک کنید

لازم به ذکر هست که در این نسخه  از یونیتی ۵.۱۲ و کامپیز ۰.۹.۷.۸ استفاده شده که  بسته‌های مربوط به  این میزکار بر روی سایت اوپن‌سوزی قرار گرفته شده که با اضافه کردن مخزن مربوطه قابل نصب می‌باشد. البته در حال حاظر نصب این میز‌کار کمی مشکل هست چرا که مانند بقیه‌ی میزکار ها از دستور ساده‌ای استفاده نمی‌کنه و باید تمامی بسته‌های مورد نظر نصب شده تا یونیتی قابل استفاده باشد. البته توسعه‌دهنده‌های آن قول ایجاد یک دستور ساده برای نصب آن‌را داده‌اند و به‌زودی این‌میزکار به‌راحتی قابل نصب خواهد بود.

همچنین کاربران توزیع‌های محبوب اوپن‌سوزی  و آرچ هم بزودی می‌توانند این میزکار رو بر روی توزیع خود نصب کنند (در حال حاظر کاربران آرچ می‌توانند از GitHub بسته‌های مربوطه رو دریافت و نصب کنند).

مطالب مرتبط :

  1. با Amarok موسیقی خود را دوباره اکتشاف کنید
  2. فدورا 17 با طعم بیفبرچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,