منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

unity 6.4.0 برای اوبونتو ۱۲.۱۰ منتشر شد + ویدیو

اوبونتو ۱۲.۱۰ در حالت آلفا ۳ قرار دارد. امروز Unity 6.4.0 در دسترس قرار گرفت. تعداد زیادی از باگ ها برطرف شده اند و  قسمتی به نام پیشنمایش ها (previews) به Dash اضافه شده. 

 previews به شما اجازه می دهد با راست کلیک روی هر برنامه یا فایل پیشنمایشی از آن را ببینید. همچنین اطلاعاتی با توجه به برنامه یا فایلی که روی آن راست کلیک کرده اید نمایش داده می شود. می توانید از همان جا برنامه ای را نصب یا حذف کنید , موسیقی را گوش کنید یا به تماشای ویدپو بنشینید.

\"پیشنمایش

پیشنمایش مرورگر کرومیوم

در لنز music می توانید آلبوم مورد نظر خود را دانلود کنید یا این که بر روی دکمه play کلیک کنید تا با کمک برنامه Rhythmbox موسیقی پخش شود. همچنین می توانید بدون نیاز به هیچ برنامه جانبی موسیقی هایی که روی کامپیوترتان دارید اجرا کنید.

\"Dash

Dash previews – موسیقی هایی که برای دانلود در دسترس اند

\"Dash

Dash previews – نمایش موسیقی های موجود در کامپیوتر

ویدیو کامل این قابلیت جدید را می توانید از این جا دانلود کنید.

دانلود ویدیو

علاوه بر قابلیت جدید previews قابلیت های دیگری نیز اضافه شده.Unity webapps technology یکی دیگر از قابلیت های جدید اوبونتو است که در نسخه جدید یونیتی آپدیت شده است زیرا با آپدیت یونیتی این بسته ها نیز دانلود شده اند : libunity-webapps0 و unity-webapps-service اما ما هنوز موفق به استفاده از این قابلیت نبودیم.به نظر می رسد هنوز چیزی باید اضافه شود.

احتمالا متوجه شده اید که در لانچر به صورت پیشفرض تمامی برنامه ها پس زمینه دارند , اما در نسخه جدید تنها برنامه هایی که اجرا شده اند پس زمینه دارند.

\"launcher-backlight\"

launcher-backlight

و در آخر هم تغییری در Compiz . زمانی که من در حال تست بودم متوجه آن شدم این بود که زمانی که روی یک برنامه مینیمایز شده کلیک می کنیم به کمک Magic Lamp animation برنامه با انیمیشنی زیبا روی صفحه نمایش می آید(وقتی برنامه را مینیمایز می کنیم این حالت وجود ندارد). ای حالت قبلا در Mac OS استفاده شده است. می توانید انیمیشنی از این حالت در قالب gif ببینید:

\"افکت

می توانید لیست کامل تغییرات را در این آدرس مشاهده کنید :

https://launchpad.net/ubuntu/quantal/+source/unity/6.4.0-0ubuntu1

نظرتان در مورد نسخه جدید یونیتی چیست؟ آیا یونیتی جدید می تواند طرفدارانش را راضی نگه دارد و کاربرانی که از دیگر میزکار ها استفاده می کنند را به استفاده از یونیتی ترغیب کند؟

\"نظر

The post unity 6.4.0 برای اوبونتو ۱۲.۱۰ منتشر شد + ویدیو appeared first on لینوکس سیزن.برچسب ها :