منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

Xonotic 0.6 با کارایی بالاتر و پردازش نور بهتر منتشر شد

چند روزه که Xonotic 0.6 با پیشرفت‌های زیاد منتشر شده. Xonotic یک انشعاب از Nexuiz هست که توسعه‌ش بر روی لینوکس متوقف شد و Nexuiz هم یه کلون از Quake Arena بود. البته گیم پلی چیزی نیست که قدیمی بشه و Xonotic روند بازی سریع، هیجان انگیز و لذت‌بخشی داره.

مارچ ۲۰۱۱ اولین نسخه Xonotic منتشر شد و حالا جامعه کاربری سالگرد این بازی رو با انتشار جدید جشن گرفته.

ویژگی‌ها Xonotic 0.6

نسخه جدید ویژگی‌های مهم و جدیدی داره

سیستم نورپردازی sRGB

\"\"

Xonotic 1.6 از سیستم Lightmap جدید sRGB استفاده می‌کنه در نتیجه، نقشه‌ها نور و سایه‌های طبیعی و واقع‌گرایانه‌تری دارند. در حالت کلی نقطه‌های تارک نقشه‌ها کم شده و بازی اون حالت تاریک قبل خودش رو نداره.

کنترل هر بازیکن در سطح کلاینت

مهم‌ترین ویژگی این نسخه، انتقال کنترل موجودیت بازیکن‌ها از سرور به کلاینت است. این موضوع باعث میشه کلاینت، انیمیشن‌ها مدل‌ها و سطح جزئیات اون‌ها رو کنترل کنه و نه سرور. در مجموع این موضوع باعث افزایش کارایی بازی و امکان اضافه کردن جزئیاتی مثل خون‌ریزی، جراحت به مدل بازیکن‌ها میشه.

سیستم جمع‌آوری آمار

XonStats اسم سیستم آماری جدیدی برای Xonotic‌ هست که اطلاعات بازی شما، مثل تعداد دشمنانی که نابود کردید، دفعاتی که مردید و … رو جمع آوری می‌کنه و به وب‌سایت این بازی میفرسته. از طریق رابط وب XonStats عملکرد خود را مرور و آمار بازی را با دوستان‌تون مقایسه کنید.

«زمین شن‌بازی» به عنوان حالتی جدید

\"\"

Mod جدیدی با نام زمین شن (Sandbox) بازی اضافه شده. از خلاقیت خودتون کمک بگیرید و نقشه‌ای جدید خلق کنید و با دوستان‌تون به اشتراک بزارید.

دیگر تغییرات

  • ۴ نقشه جدید
  • مدل‌های جدید برای دو اسلحه
  • طراحی جدید برای منو اضافه شدن ترجمه‌های بیشتر

نصب xonotic

Xonotic بر روی ۳ سیستم‌عامل لینوکس، OS X و ویندوز قابل اجراست. نسخه مناسب رو از وب‌سایت این بازی با حجمی حدود ۱ گیگابایت دریافت کنید.برچسب ها : , , ,