منبع اصلی نوشتار زیر در این لینک قرار دارد

چند نکته درباره pidgin

پیجین (تلفظ صحیح) در پارسیکس ۳.۷ نصب نیست. و به جاش empathy نصب شده. که من هر کاری میکنم نمیتونم باهاش کنار بیام! بنابراین پیجین رو نصب میکنم.

چند تا نکته ی کاربردی برای پیجین هست که تصمیم گرفتم در این نوشته اون ها رو بیان کنم.

اضافه کردن شکلک های یاهو

برای این کار، این فایل رو دانلود کنید. به فولدر home یوزر خودتون برید. و ctrl +h رو بگیرید تا فایل های مخفی نشون داده بشن. فولدر .purple رو پیدا کنید. این فولدر وقتی ایجاد میشه که حد اقل یک بار از پیجین استفاده کرده باشید. وارد این فولدر و سپس وارد فولدر smileys بشید و فایلی رو که دانلود کردید توش extract کنید. سرانجام این گونه می شود:

/home/USER/.purple/smileys/original

حالا پیجین رو باز کنید و ctrl +p رو بگیرید. به قسمت themes برید و smiley themes رو به original تغییر بدید.

پخش صداهای پیجین در حالت invisible

شاید متوجه شده باشید که وقتی invisible هستید، صداهای پیجین پخش نمیشن. برای برطرف کردن این موضوع، ctrl +p رو بگیرید و در قسمت sounds قسمت enable sounds رو پیدا کنید و اون رو از only when available به always تغییر بدید.

notify شدن، وقتی کسی sign in میکنه یا sign off میکنه یا پیامی میاد…

در پیجین ctrl + u رو بگیرید تا پلاگین ها رو نشون بده. این پلاگین ها همراه با نصب پیجین نصب میشن.(extra نیستند) پلاگین libnotify popup رو فعال کنید. بعد دکمه ی configure plugin رو بزنید و چیزهایی رو که میخواید notify کنه تیک بزنید. ۰منظور از notify اون پنجره کوچیکیه که گوشه ی صفحه ظاهر میشه)

تغییر رنگ پنجره ی یک چت در تسکبار، وقتی پیام جدید اومده

وقتی یک پیام برامون میاد، شاید ما اصلا متوجه صداش نشیم. یا notify که در گوشه صفحه ظاهر میشه رو نبینیم. اما حتما تغییر رنگ و چشمک زدن یک قسمت از تسکبار رو میبینیم!!! در همون قسمت پلاگین ها message nitification رو فعال کنید. configure plugin رو بزنید و از پنجره باز شده این دو تا تیک رو اضافه کنید:

insert count of new message into window title و همچنین present conversation window

نشون دادن آخرین پیام ها، وقتی که  پنجره ی چت با یک کاربر رو باز کردید.

وقتی میخواید یه خلاصه ای رو از آخرین چتی که با یک نفر داشتید قبل از اینکه چت جدیدی رو باهاش شروع کنید، بخونید، این پلاگین رو فعال کنید: history. این طوری در پنجره ی چت اون کاربر، آخرین چتی رو که باهاش داشتید نشون میدهبرچسب ها : ,